Презентации Альманаха

В Центральной городской библиотеке им. И.Калашникова прошла презентация альманаха «Дочерьми красуются, с сыновьями в почете живут» (Басагадаараасэдьхэл дуурэн, хубуудээрээ хундэехэтэйажаhууха буян), выпущенного специалистами Байкальского фонда развития детей по Гранту Комитета по межнациональным отношениям и развитию гражданских инициатив Администрации главы  и Правительства РБ. Альманах создан из рисунков, сочинений и стихотворений детей из семей участников СВО со всей республики Бурятия.

Торжественный и праздничный вечер презентации украсили живой музыкой «Брас-квинтет» преподавателей колледжа искусств им. П.Чайковского, руководитель: И.А. Игнатюк. Прозвучали песни и стихи, была представлена выставка рисунков, сочинений и стихотворений детей, посвященных папам, семье и друзьям. Авторы дали комментарии к своим работам. Всем участникам были вручены благодарственные  письма и сладкие презенты.

Удивительно теплый и красивый альманах под названием «Дочерьми красуются, С сыновьями в почете живут» подарили дети своим родителям.

«Басагадаараа сэдьхэл дүүрэн, хүбүүдээрэй хүндэ ехэтэй ажаhууха – буян» гэhэн урданай аман үгөөр нэрлэгдэhэн, мүнөө Росси гүрэнэй баруун зүгтэ боложо байhан дайшалхы ябуулгада хабаадажа ябаhан эсэгэнэрэй гэр бүлын хүүгэдэй зурагуудые шүлэгүүдые, уран найруулгануудые  Буряад ороной аймагуудаар суглуулжа, альманах ном болгожо Байгалай хүүгэдэй хүмүүжүлгын фондын мэргэжэлтэд хэблэн гаргажа , мүнөөдэр июниин 5-да 15-00 сагта Улаан-Үдэ хотын Исай Калашниковай номой санда Толлолгын hайн үдэр үнгэрбэ. Энэ ехэ hайн үдэртэ аяар холо Захаамин, Зэдэ, Загарай, Прибайкалиин, Мухаршэбэрэй, Бишуур нютагуудай хүбүүд басагад ерэжэ хабаадаба. Номой сангай мэргэжэлтэд аятай дулаахан найр наадан дэлгээжэ, хүүгэд амтатай шэхэрнүүдые ба баярай бэшэгүүдые абажа баясаа.Уярма hайхан хугжэм соел урлигай колледжын багшанар наадажа олоной дура татажа, хун бухэнэй сэдьхэл худэлгэбэ.